Tarptautinė parama kolegoms Ukrainoje

Siekdamos paremti Ukrainos organizacijas nares, Tarptautinė transporto darbuotojų federacija (ITF) ir Europos transporto darbuotojų federacija (ETF) 2022 m. kartu įsteigė Solidarumo fondą. Profesinės sąjungos visame pasaulyje  (įskaitant ir Lietuvos jūrininkų sąjungą) prisideda prie fondo, siekdamos paremti Ukrainos kolegas – ypatingos svarbos transporto infrastruktūros darbuotojus – jūrininkus, uosto ir geležinkelių darbuotojus.

Sausio 18-20 dienomis Ukrainoje vyko Sąjungos solidarumo fondo patariamosios tarybos posėdis, kuriame buvo aptarta jau įgyvendinta pagalba bei pasiūlymai dėl būsimų projektų 2023 metais.

Olegas Grygoriukas, Ukrainos jūrų transporto darbuotojų profesinės sąjungos (MTWTU ) pirmininkas ir Sąjungos solidarumo fondo Patariamosios tarybos pirmininkas padėkojo tarptautiniams draugams už palaikymą ir išreiškė pasitikėjimą nuolatine parama ateityje, ypač tuomet, kai po karo reikės atstatinėti nuniokotą šalį.

Pirmąją humanitarinės pagalbos partiją iš Sąjungos solidarumo fondo MTWTU gavo gegužės mėnesį. Jame buvo generatoriai, turniketai, propano krosnys, saulės baterijos ir kt.

Antrasis pagalbos etapas – parama jūrininkų šeimoms, aktyviems profesinių sąjungų nariams, kurie liko be darbo dėl negalėjimo išvykti iš šalies. Jiems atgabenta 17 tonų būtiniausių prekių: maisto, higienos prekių, raštinės reikmenų jūrininkų vaikams. Tokie humanitarinės pagalbos rinkiniai pasiekė 1500 jūrininkų šeimų visoje Ukrainoje.

„Pagalba Ukrainai tuo nesibaigia, bus tęsiama ir šiais metais. Artimiausiomis dienomis tikimės generatorių ir nešiojamų įkroviklių pristatymo, kurie bus naudojami MTWTU vietinėse profesinių sąjungų organizacijose. Kaip ir pernai, taip ir šiemet planuojama Ukrainoje įstrigusiems uosto darbuotojams ir jūrininkų šeimoms skirti humanitarinių rinkinių su maistu ir higienos prekėmis.“ – savo planais dalinosi Olegas Grygoriukas.