Moksleiviai varžėsi konkurse „Jūrų keliais 2022”

Lietuvos jūrininkų sąjunga prisijungė prie gražia jūrine tradicija tapusio renginio „Jūrų keliais 2022“. Jaunimui skirtą renginį, kuris propaguoja jūrinę kultūrą ir praturtina jaunosios kartos sampratą apie jūrą, jau dvyliktą kartą surengė Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla. Dėl pagrindinio prizo – kelionės DFDS keltu rungėsi 11 komandų iš Vakarų regiono.

„Nuoširdžiai dėkoju Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklai, kuri randa labai įtraukiančių ir atraktyvių būdų, padedančių jaunimą priartinti prie jūrinių temų. Kadangi esame jūrinė valstybė, itin svarbu, kad apie jūros teikiamas galimybes kalbėtume kaip galima plačiau ir garsiau. Šis renginys – puikus  pavyzdys, kaip galima sudominti jaunimą, plėsti jo akiratį ir paskatinti ateityje rinktis jūros kelią“, – renginiu džiaugėsi Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Aleksandras Kaupas.

Dvyliktojo konkurso metu moksleiviai atkakliai bandė įminti jūrines paslaptis, valdydami laivą, rišdami jūrinius mazgus, spėdami signalinių vėliavėlių reikšmes, suteikdami pirmąją pagalbą, varžydamiesi jūriniame protmūšyje bei bandydami išsivaduoti iš dūmų labirinto.

Po keletą valandų trukusios intensyvios kovos pirmąją vietą ir kelionę į Švediją laimėjo – Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija, antrąją vietą iškovojo Klaipėdos Vydūno gimnazija, o trečioji atiteko Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijos moksleiviams.

Šiais metais konkurse dalyvavo vienuolika komandų iš Klaipėdos regiono: Klaipėdos „Aitvaro“, „Aukuro“, „Ąžuolyno“, „Varpo“, „Žaliakalnio“, Baltijos, Eduardo Balsio menų, Hermano Zudermano, Vydūno gimnazijų, Plungės „Saulės“ gimnazijos ir Kretingos pranciškonų gimnazijos moksleiviai.Konkurso „Jūrų keliais“ metu siekiama, kad jaunimas sužinotų daugiau apie jūrų sektorių, išgirstų apie laivybos ir uosto kompanijas, atveriančias galimybių jūras jaunam žmogui.

Pranešimas parengtas pagal LAJM informaciją.