Pirmą kartą Jūros šventės istorijoje atsivėrė Jūrininkų skveras

Meridiano skveras per Jūros šventę alsavo tikra jūrine dvasia – čia vyko jūrinės edukacijos, jūrinių mazgų dirbtuvės, svečiai galėjo išbandyti laivų valdymo simuliatorius, laivų judėjimą ir krovą imituojančius robotus. Virtualios realybės akiniai visus norinčius nukėlė į uostą, jame plaukiančius laivus, leido susipažinti su laivų statyba bei Lietuvos jūrų muziejaus paslaptimis. Visą dieną vyko ir mokymo įstaigų, kurios rengia specialistus jūrai ir uostui, pristatymai.

Jūrininkų skvere mokymosi galimybes pristatė Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla ir Klaipėdos universitetas, taip pat jūrinei inžinerijai, uostui ir jūrai specialistus rengiantis Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras, jūrinę kultūrą propaguojančios bendrojo lavinimo mokyklos – Klaipėdos L. Stulpino progimnazija ir Klaipėdos jūrų kadetų mokykla. Apie prasmingas savo veiklas pasakojo  Baltijos jūrų skautai, kurie visą dieną svečius mokė rišti jūrinius mazgus, pinti jūrines apyrankes, iš signalinių vėliavėlių formuoti savo vardus, visi norintys buvo puošiami ir laikinomis jūrinėmis tatuiruotėmis. Jūrinės istorijos ir jūrinės kultūros tradicijas pristatė Lietuvos jūrų muziejaus atstovai, į muzikinę dvikovą pakvietė Danijos ir Latvijos karinių jūrų pajėgų orkestrai.

Jūrininkų skvere netrūko interaktyvių veiklų – Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla pasiūlė išbandyti virtualios realybės simuliatoriumi vesti laivą net pačiomis ekstremaliausiomis sąlygomis, daug dėmesio sulaukė ir pirmosios pagalbos mokymai. Klaipėdos universitetas demonstravo robotukų modeliais valdomą uosto krovos darbų imitaciją – dirbtiniame uosto kanale buvo galima pakrauti laivus, parinkti jiems sraigtus ir perplukdyti krovinį į kitą krantą.

Savo turininga patirtimi bei unikaliomis istorijomis dalinosi patyrę jūrininkai, tarp jų  – ilgametis Lietuvos jūrininkų sąjungos vadovas Petras Bekėža, kapitonai Henrikas Žalandauskas, Romas Karmazinas, Juozas Liepuonius, Vaclav Stankevič. Jūrininkų skverelį taip pat aplankė praeityje atsidavęs žvejybinio laivyno jūrininkas, o šiandien Lietuvą tebegarsinantis sporto veteranas, sunkiaatletis Albinas Nausėda.