KLAIPĖDOS MIESTO JŪRINĖS KULTŪROS APDOVANOJIMAI „ALBATROSAS“

Artėjant Europos jūros dienai, gegužės 17-ąją, penktadienį, 14 val., Smiltynėje prie paminklo „Albatrosas“ bus apdovanoti reikšmingiausių praėjusių kalendorinių metų darbų jūrinės kultūros srityje autoriai. Apdovanojimo tikslas – įvertinti bei pagerbti jūrinės kultūros srityje dirbančius žmones ir organizacijas. Kaip ir kasmet, labiausiai nusipelniusiems bus įteikta sumažinta negrįžusiems jūrininkams ir laivams skirto paminklo „Albatrosas“ skulptūra. Šį kartą apdovanojimą pretenduoja gauti net aštuoni nominantai.

Prasmingi jūrinės kultūros apdovanojimai „Albatrosas“, kasmet sutraukia vis gausesnę jūrinę, miesto bendruomenę. Ceremonija išsiskiria ir jaunatviška dvasia – apdovanojimuose gausiai dalyvauja gimnazijų, mokyklų, specializuotų mokymo įstaigų atstovai.

Iškilmingoje „Albatroso“ apdovanojimų įteikimo ceremonijoje pagerbiami asmenys bei organizacijos už nuopelnus jūrinės kultūros srityje. Ceremonijoje taip pat įteikiami „Jūros veterano“ ženklai ir Lietuvos jūrininkų sąjungos padėkos raštai. Šiais metais sulaukta 8 teikimų Klaipėdos miesto jūrinės kultūros apdovanojimui „Albatrosas“ gauti. Apdovanojimą skiria Klaipėdos miesto savivaldybės meras, įvertinęs Klaipėdos jūrinių reikalų darbo grupės rekomendaciją. Sprendimas dėl apdovanojimo įforminamas mero potvarkiu.

Pretendentai Klaipėdos miesto jūrinės kultūros apdovanojimui „Albatrosas“ gauti:

  • Jūrų kapitonas Romas Karmazinas (Lietuvos laivybos kompanijos UAB „Baltnautic Shipping Ltd“ darbuotojas) už jūrininko profesijos sklaidą jaunimo tarpe ir Lietuvos jūrininkų socialinių garantijų apsaugą.
  • AB Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija – už senųjų jūrinių tradicijų atgaivinimą ir populiarinimą, miesto ir Lietuvos jūrinio mentaliteto formavimą, organizuojant Vikingų drakonų valčių lenktynes.
  • Daumantas Kiulkys, Lietuvos jūrų muziejaus muziejininkas-istorikas – už knygą „Lietuvos jūrų muziejaus rinkiniai prabyla. Filatelija“, virtualią parodą „Jūrų karininko kelias“, keliaujančią parodą „Linkėjimai iš laivo“.
  • Lietuvos jūrininkų sąjunga – už Jūros šventės metu organizuotą „Jūrininkų skverą“ ir Pasaulinei jūros dienai skirtą renginį „Dangės ralis- festivalis“.
  • Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras – už 2023 m. Pauliaus Lindenau elinge pristatytą pasaulinę istorijų operos „Klaipėda“ premjerą, skirtą Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečio paminėjimui.
  • Klaipėdos mažųjų laivų savininkų asociacija „Pajūrio laivai“ – už Klaipėdos moksleivių jūrinio mentaliteto ugdymą: 2023 m. organizavo nemokamą Klaipėdos miesto mokyklų moksleivių plukdymą asociacijos laivais į Klaipėdos miesto jūrinės kultūros apdovanojimo „Albatrosas“ ceremoniją.
  • Tapytojas Edvardas Malinauskas – už ilgametę marinistinę tapybą, kurios dėka tapytojas garsino Klaipėdą ir Lietuvą pasaulyje.
  • Laimonas Rimkus, Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „BEGA“ generalinis direktorius – už sugebėjimą išvystyti multifunkcinius terminalus ir indėlį į ekologiją.

Renginio dalyvius ir svečius į ceremonijos vietą plukdo AB „Smiltynės perkėla“ keltas ir Klaipėdos mažųjų laivų savininkų asociacija „Pajūrio laivai“. Iškilmingo skambesio renginiui suteiks Karinių jūrų pajėgų orkestras bei Klaipėdos džiazo orkestras. 

Klaipėdos miesto jūrinės kultūros apdovanojimai „Albatrosas“ skirti siekiant atkreipti visų dėmesį į jūrinės kultūros srityje dirbančius žmones ir organizacijas, juos pagerbti, taip pat artimiau susipažinti su jūrine sritimi. „Albatroso“ apdovanojimai – simbolinė miesto padėka už reikšmingus šių žmonių darbus bei pasiekimus, kuriais gali džiaugtis ne tik uostamiestis, bet ir visa Lietuva. Būtent šių žmonių ir organizacijų darbai suteikia mums teisę bei garbę didžiuotis ir vadintis jūrine valstybe.

Klaipėdos miesto jūrinės kultūros apdovanojimai „Albatrosas“ vyks gegužės 17 d. 14.00 val. Smiltynėje, prie paminklo „Albatrosas“.